Menu

Hotel Romantique – Lake Dojran

 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-cover
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-lake-view
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-room-badroom
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-room
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-bath
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-terace-by-day
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-terace
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-restaurant
 • Hotel-Romantique-Dojran-Lake-enter
 • 1001853_567686819948600_783222513_n
 • 1003647_573814186002530_2099067462_n

Хотел Романтик, синонимот за беспрекорна услуга во хотелско сместување и угостителство ја продолжува својата приказна во Стар Дојран, туристичкиот бисер во Источна Македонија. Гордо поставен со поглед на Дојранското Езеро, Хотел Романтик е подготвен да ја чува тајната на непредвидливото езеро за која се врзуваат многу легенди. Една од нив зборува за настанувањето на Дојранското Езеро како резултат на непромислената еуфорија на девојката по име Дојрана која што од возбуда и брзање заборавила да го затвори изворот кога слушнала дека нејзиниот љубен се вратил од војна. Хотел Романтик со својата приказна достојно се надоврзува на историјата испишана со бледо мастило за која недостигаат раскажувачи.

Accomodation – Rooms
Хотелот вклучува: 37 луксузно опремени соби.
Хотел Романтик нуди удобносместување со 4 ѕвезди.  Аурата која владее во сите 37 луксузно опремени соби и апартмани и го задоволува сечиј вкус придонесува да се восхитувате на секоја сцена врежана во Вашите сеќавања. Сместувачки капацитет за пријатен престој за еден гостин.Еднокреветните соби се опремени со стандард кревет, ТВ, директен телефон, централна климатизација, мини бар, тоалетна маса, ноќна ламба, тоалет, бесплатен интернет и 24/7 собна услуга.Двокреветни соби -Собата нуди престој за целото семејство со тоа што е опремена со дополнителен кревет за мало дете и овозможува да се чувствувате уште поудобно. Двокреветните соби се опремени со стандард кревет, ТВ, директен телефон, централна климатизација, мини бар, тоалетна маса, ноќна ламба, тоалет, бесплатен интернет и 24/7 собна услуга. Апартманите во хотелот се просторни и луксузно опремени. Погледот кон Дојранското Езеро претставува пријатно доживување во релаксиран амбиент. Секое студио е опремено со ТВ, директен телефон, централна климатизација, мини бар, тоалетна маса, ноќна ламба, тоалет, бесплатен интернет и 24/7 собна услуга.

Restaurant
Ресторан со капацитет од 320 седишта.
Храната  приготвена од тимот на експерти во ресторанот на хотелот ги задоволува највисоките стандарди на квалитет и претставува микс на модерен, креативен и традиционален начин на готвење. Не ја пропуштајте можноста да ги пробате надалеку познатите специјалитети и придружете им се на оние кои сведочат за инвентивното мени на храна и пијалоци. Терасата нуди совршен амбиент за вечера на отворено. Овде ќе откриете навистина уникатно кулинарско искуство. Прекрасниот поглед кон градината и езерото ја доловува и надворешната убавина на хотелот слеана со природата. На крајот од денот Ви предлагаме да се опуштите со Вашиот омилен пијалок во барот кој Ви нуди интимна атмосфера.

Impeccable service combined with excellent range of freshly prepared meals, traditional international dishes, oriental stir fry, sea food, wide range of vines…
Savour delicious food expertly prepared with the finest fresh ingredients, choose dishes from our extensive service menu

Aperitive Bar
Аперитив бар во амбиент со камин.
Made for enjoying in athmosphere with fireplace

Massage
Treatments that rejuvenate the body and mind from professional therapist, using natural massage products

booking_en_logo
Book your stay in Hotel Romantique at this link.

 

Conferences
Конференциска сала со капацитет од 120 гости. Сала за состаноци со капацитет од 25 гости.  Базен за релаксирање и забава со 180 седишта
Summer Terace
Летна тераса со капацитет од 250 седишта.
Pool Bar
Базен за релаксирање и забава со 180 седишта.
Pizza Bar
Delicious food in our pizza bar
Parking
In front of the Hotel with total capacity for 80 vehicles
Private Beach
In front of the Hotels’ entrance for your relaxation and entertainmentХотел Романик организира пријатни свадбени и матурски свечености и забави. Врз основа на нивната намена и цел, хотел Романтик организира повеќе видови настани меѓу кои:  -приватни настани, пр.родендени, годишни настани, апсолвентски забави, јубилеи;  -организациски настани, пр.комерцијални, хуманитарни, политички, распродажба и промоција на производи;  -културни настани, религиозни, церемонијални, уметност; Ова лето Вашиот семеен одмор нека започне во забавна атмосфера покрај базенот на хотел Романтик.Нудиме и детски базен, наменет за Вашите најмали. Имајте несекојдневно искуство исполнето со незаборавни мигови.

 • Lake Dojran
  Morning coffe, lunch or romantic eve, are part of the enjoyment of a day at the terrace by the shore with breathtaking view


    You can take a nice swim, walks in nature, or maybe love fishing

GET LOCATION:
GARMIN GPS file download
download GPX file and copy to GPX folder on Your GPS unit

Coordinates
N41 11.119; E022 43.311

Place Categories: Hotels.Place Tags: Dorjan, Hotel, Lake, and Romantique.

Booking.com

1 review

 1. mkmaps - Site Admin, Jun 26, 2013 - Hotel Romantique – Lake Dojran
  5/5

  great place for pleasure & sun

     -   Reply

Place Your Review

Rate this place by clicking a star below :

Upload Image

Attach an image to your review.

Report this?

Send To Friend

Captcha Verification
captcha image

Send Enquiry

Captcha Verification
captcha image

Claim Listing

What is the claim proccess?

Captcha Verification
captcha image

About MKmaps.com

MKmaps portal that promotes places and events in Macedonia.
The goal is to provide you explore, find and enjoy the right place using Location with GPS navigation.

Subscribe to our Newsletter